header-new-pol

 • Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
  Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
 • Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
  Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
 • Studnia duchowa, wieś Jezupil
  Studnia duchowa, wieś Jezupil
 • Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
  Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
 • Wieś Pszenycznyky
  Wieś Pszenycznyky
 • Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
  Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
 • Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo
  Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo "Stal", przewodnikowi OUN-UPA Bukowiny, wieś Jamnycia
 • Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
  Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
 • Wieś Łypiwka
  Wieś Łypiwka
 • Kryjówka, wieś Kłubiwci
  Kryjówka, wieś Kłubiwci
---------   WITAMY NA STRONIE OFICJALNEJ RADY REJONU TYŚMIENICA    ---------

Artykuły

22 січня 2019 року Україна відзначає 100-річчя проголошення Акта Злуки (ВІДЕО)

IMG 7277“Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Із Універсалу Директорії УНР. 22 січня 1919 року

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – основоположна подія українського державотворення, вінець віковічного прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній  державі. Об’єднання українських земель відбулося з ініціативи і власної волі українців, адже національна єдність – обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. Пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Українську державу зберігали мешканці Західної України й українська політична еміграція в країнах Західної Європи й Америки.

IMG 7394

В урочистих заходах з нагоди Дня Соборності та 100-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що відбулися в Народному домі міста Тисмениця 22 січня 2019 року, взяли участь голова районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, заступник голови РДА Степан Мандибур, працівники виконавчого апарату районної ради, відділів апарату, структурних підрозділів РДА, закладів освіти, культури, соціального захисту та медичних установ, громадських організацій, учнівська молодь, мешканці Тисменицького району, представники місцевих засобів масової інформації.

IMG 7307

Святкова програма розпочалася з виконання Державного Гімну України.

Голова районної ради Тетяна Градюк від імені голови районної державної адміністрації Івана Семанюка та депутатів районної ради привітала усіх із Днем Соборності, побажала здоров’я та добробуту, зауваживши, що значення цього 100-літнього ювілею виходить далеко за межі політики і навіть історії, маючи колосальний національний, духовний і моральний зміст, адже попри постійні війни і поневолення українці завжди демонстрували силу духу, жагу до життя і свободи. Побажала усім єдності у розбудові незалежної української держави, хоча, як і століття тому, нашу землю знову спустошує війна. Тетяна Градюк наголосила, що українська нація і сьогодні натхненно працює, піднявши з колін українську армію, розвиваючись та наново інтегруючись у європейську спільноту, маючи світлі перспективи добробуту й процвітання.

IMG 7277

IMG 7262

Про Акт Злуки – документ, що засвідчував об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну велику державу,  передумови проголошення соборності та її наслідки для української історії розповідав Ігор Федоришин, демонструючи слайди зі світлинами про події тих часів, ключових осіб, документи, згадавши “живий ланцюг” від Києва до Львова 21 січня 1990 року та сьогоднішні урочисті заходи у столиці України, учасником яких стала й делегація із Тисменицького району.

IMG 7298

Урочисту програму доповнили цікаві тематичні пісенні й танцювальні номери учасників аматорського мистецтва Тисменицького району, а на завершення урочистостей святково, в піднесеному настрої усіх виконавців прозвучала колядка “Нова радість стала”.

IMG 7328

IMG 7340

IMG 7344

IMG 7348

IMG 7364

IMG 7370

IMG 7372

IMG 7374

У фойє Будинку культури експонувалася книжкова виставка “Єднання заради незалежності”, підготовлена працівниками Тисменицької районної бібліотеки.

Довідково

Ідея соборності України була ключовою для учасників українського визвольного руху у XX столітті (1920-1950 роки). Головною метою боротьби Української Повстанської Армії було створення Української самостійної соборної держави.

У переддень 71-ї річниці проголошення Акта Злуки, 21 січня 1990 року, в Україні відбувся “Живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України, що став однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі подій. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Захід засвідчив, що українці подолали страх перед комуністичним режимом та протистоятимуть йому. Це був чи не перший провісник падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Сьогодні російсько-українська війна для нас є продовженням вічної боротьби за незалежність. Воїни так само, як і тоді, 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність рідної держави. В лавах Збройних сил України за її цілісність і територіальну непорушність воюють герої, що походять з усіх її куточків нашої країни. 100-ліття соборності України є приводом нагадати про єдність і непорушність українських земель, що окуповані: Крим, Донеччина, Луганщина – це корінна Українська земля!

 Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

 

MAPA REJONU

KALENDARZ AKTUALNOŚCI

November 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

RZĄDOWE STRONY INTERNETOWE

освіта

TRO

Архів

el vpered

Рogoda