header-new-pol

 • Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
  Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
 • Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
  Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
 • Studnia duchowa, wieś Jezupil
  Studnia duchowa, wieś Jezupil
 • Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
  Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
 • Wieś Pszenycznyky
  Wieś Pszenycznyky
 • Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
  Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
 • Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo
  Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo "Stal", przewodnikowi OUN-UPA Bukowiny, wieś Jamnycia
 • Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
  Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
 • Wieś Łypiwka
  Wieś Łypiwka
 • Kryjówka, wieś Kłubiwci
  Kryjówka, wieś Kłubiwci
---------   WITAMY NA STRONIE OFICJALNEJ RADY REJONU TYŚMIENICA    ---------

Artykuły

16 вересня в Тисменицькому районі відбувся ІХ обласний відкритий фестиваль аматорського мистецтва “Покутські джерела” (ВІДЕО)

DSC 0556Вже вдев’яте в Покутському краї відбувається велика мистецька подія, що презентує народні ремесла покутян, їх фольклорно-етнографічні особливості, музично-пісенну культуру, співорганізаторами якої є Тисменицька районна рада спільно з районною державною адміністрацією та Тисменицькою міською радою.

Вдруге за історію фестивалю Тисменицький район приймає це велике колоритне і фольклорне свято, яке об’єднало п’ять районів Покуття – Тисменицький, Городенківський, Тлумацький, Коломийський, Снятинський, а також саме місто Коломию.

16 вересня 2018 року на покутський фестиваль аматорського мистецтва, окрім п’яти делегацій з великої мистецької покутської родини, завітали численні гості із області, районів, міст та сіл покутської землі. Духовенство, представники Івано-Франківської обласної влади, керівництво Тисменицького району та міста Тисмениця, члени ГО “Братство вояків ОУН-УПА”, представники різних громадських організацій Тисмеинччини, учасники фестивалю та гості вирушили фестивальною ходою з центральної вулиці міста Тисмениця до площі Ринок, що стала епіцентром мистецьких подій. До пам’ятників в центральній частині міста та меморіальної дошки Костю Левицькому учасники фестивальної ходи поклали символічні кошики з квітами.

OLE 4996

0363

OLE 4774

0381

OLE 4922

0383

DSC 1044

Головними символічними образами фестивалю “Покутські джерела” в Тисменицькому районі цьогоріч були постаті Костя Левицького та Старовинної Тисмениці. Ці ролі на святковій сцені грали народний артист України Василь Ілащук та прикарпатська співачка Роксолана Калин, які презентували історичну давнину та самобутність Тисменицького краю.

DSC 0485

IMG 7580

OLE 5245

IMG 7588

Благословили фестиваль настоятель Погінського монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ о. Никодим (Гуралюк), благочинний Тисменицького деканату УПЦ КП о. Василь Качур, священики храмів міста Тисмениця.

Зі сцени вітали учасників та гостей заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Кобилянський, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, міський голова м. Тисмениця Степан Сворак.

Голова районної ради Тетяна Градюк від імені Тисменицької районної ради та всіх депутатів привітала усіх запрошених, гостей та учасників цього великого мистецького дійства, бажала щастя і добробуту великій покутській родині, адже мистецтво, національна самобутність і фольклорна ідентичність держави починається з найменших її сіл, містечок, милих серцю країв і рідних батьківських домів. Тетяна Градюк підкреслила, що вкотре це свято для нас має присмак гіркоти, адже в скрутний для України час гинуть найкращі її сини, зокрема, і з Покутського краю, тому наша роль і місце в цій країні мають бути переоцінені, щоб світова спільнота була переконана в тому, що українці – нація, сильна не тільки зброєю, а й духом, національною ідентичністю і єдністю.

OLE 5346

Разом з підняттям фестивального прапора урочиста частина заходів розпочалася із запалення святкового факела.

DSC 0556

OLE 5390

Родзинкою свята було виконання старовинного покутського танцю “Канада”, до якого долучились понад 700 учасників аматорського мистецтва та всі охочі.

DSC 0070

OLE 5482

Протягом фестивального дня зі сцени фольклорно-етнографічні колективи п’яти районів та міста Коломия дарували пісенні, інструментальні, танцювальні виступи, інсценізації історичних подій та постатей, давніх покутських обрядів.

IMG 7644

IMG 0799

IMG 0854

IMG 0934

IMG 0946

IMG 0959

IMG 1009

DSC 0966

IMG 1072

IMG 1093

Керівники району щиро вдячні всім виконавцям та народним аматорським колективам, а особливо - з Тисменицького району, за високий рівень підготовки та проведення свята, за мистецьке виконання концертних номерів і добру, позитивну атмосферу, наповнену ухом єдності.

Всі фольклорні колективи та виконавці фестивалю одержали символічні подарунки та пам’ятні подяки за участь у фестивалі від керівництва Тисменицького району.

IMG 0825

IMG 0851

IMG 1004

IMG 1037

В рамках покутського фестивалю відбулась і виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, а площа біля будинку районної влади перетворилася на великий фольклорний двір “Гостинна Тисмениччина”. Учасники аматорського мистецтва спільно з головами громад облаштували “покутські” двори, в яких щедро й гостинно приймали і частували всіх охочих.

IMG-9d2

DSC 0707

DSC 0746

Фестиваль щороку мандрує від одного покутського району до іншого, популяризуючи та відроджуючи народні традиції, культуру, звичаї, відроджуючи автентику та самобутність покутян у сучасному житті. В минулому році Тисменицький район перейняв естафету від Городенківщини, а тепер урочисто передав її місту Коломия.

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

 

MAPA REJONU

KALENDARZ AKTUALNOŚCI

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

RZĄDOWE STRONY INTERNETOWE

освіта

TRO

Архів

el vpered

Рogoda