header-new-pol

 • Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
  Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
 • Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
  Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
 • Studnia duchowa, wieś Jezupil
  Studnia duchowa, wieś Jezupil
 • Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
  Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
 • Wieś Pszenycznyky
  Wieś Pszenycznyky
 • Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
  Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
 • Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo
  Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo "Stal", przewodnikowi OUN-UPA Bukowiny, wieś Jamnycia
 • Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
  Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
 • Wieś Łypiwka
  Wieś Łypiwka
 • Kryjówka, wieś Kłubiwci
  Kryjówka, wieś Kłubiwci
---------   WITAMY NA STRONIE OFICJALNEJ RADY REJONU TYŚMIENICA    ---------

Artykuły

Менше сміття - краще життя! (ВІДЕО)

DSC 004707 травня 2018 року в сесійній залі Тисменицької районної ради за проектною ініціативою громадської організації “Громадський центр “Еталон” спільно з управлінням екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації за участю депутатів різних рівнів, органів влади, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, перевізників ТПВ, священиків та місцевих засобів масової інформації відбувся виїзний семінар з реалізації екологічного проекту “Менше сміття-краще життя!” Тисменицького та Тлумацького районів.

Головували на семінарі голова районної ради Тетяна Градюк та перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник, які наголошували на дбайливому ставленні до навколишнього природного середовища та необхідності збереження цінних ґрунтів району від небезпечних фільтратів, що утворюються внаслідок розкладання отруйних хімічних сполук.

DSC 0071 1

До складу виїзної робочої групи увійшли начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Петро Кульба, завідувач відділенням ДУ “Івано-Франківський ОЛЦМОЗ України” Здоровий Юрій Олександрович, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ріхлевський Віталій Мечиславович, референт Бюро УГКЦ з питань екології та громадськості о. Михайло Дзуль, представники Громадського центру “Еталон”.

DSC 0045

Основною метою проекту запровадження процесу сортування сміття в населених пунктах району, що сприятливо впливатиме на стан навколишнього середовища.

Координатор екологічного проекту Леся Аронець за допомогою інтерактивних методик, мультимедійних презентацій та тематичних роликів розповідала про кращі практики щодо утилізації та збору ТПВ.

DSC 0040

Доповідачі заохочували учасників семінару до запровадження практики роздільного збирання ТПВ, адже відходи забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там до декількох до сотень років (папір, наприклад, переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років). Довкілля забруднюється фільтратом – це отруйна рідина, яка несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання практично в усіх живих організмів. Фільтрат може потрапляти як до поверхневих, так і до ґрунтових вод і спричиняти їх забруднення.

DSC 0063

О. Михайло наголошував на відповідальному ставленні до природи. Для досягнення високого результату система роздільного збирання ТПВ потребує ретельної просвітницької роботи.

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

MAPA REJONU

RZĄDOWE STRONY INTERNETOWE

освіта

TRO

Архів

el vpered

Рogoda