header-new-pol

 • Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
  Dom kultury Ludowy i Dom rady rejonu Tyśmienica
 • Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
  Klasztor Zaśnięcia Świętej Matki Bożej, wieś Pohonia
 • Studnia duchowa, wieś Jezupil
  Studnia duchowa, wieś Jezupil
 • Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
  Pomnik Тarasu Szewczenku, wieś Łysec’
 • Wieś Pszenycznyky
  Wieś Pszenycznyky
 • Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
  Kompleks duchowne, wieś Nowi Krywotuły
 • Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo
  Pomnik Wasyliowi Sawczaku na pseudo "Stal", przewodnikowi OUN-UPA Bukowiny, wieś Jamnycia
 • Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
  Rzeźbiarstwo aniołu-ochroniarza na drodze Tyśmienica-Iwano-Frankiwsk
 • Wieś Łypiwka
  Wieś Łypiwka
 • Kryjówka, wieś Kłubiwci
  Kryjówka, wieś Kłubiwci
---------   WITAMY NA STRONIE OFICJALNEJ RADY REJONU TYŚMIENICA    ---------

Artykuły

8 грудня відбулась презентація книги Ігоря Федоришина “Тисмениччина. Суспільно-політичне та національно-культурне життя українців краю (кінець ХІХ- початок ХХ ст.)”

IMG 4454

08 грудня 2017 року в читальній залі Тисменицької районної бібліотеки відбулась презентація книги заступника голови районної ради, історика, краєзнавця Ігоря Федоришина “Тисмениччина. Суспільно-політичне та національно-культурне життя українців краю (кінець ХІХ- початок ХХ ст.)”.

Презентована монографія – це своєрідне наукове дослідження історії рідного краю за короткий період часу, розраховане на широке коло читачів, зацікавлених в дослідженні історичних подій, що відбувалися на теренах Тисмениччини.

На презентацію книги завітали численні гості (як відзначила ведуча презентації і водночас літературний  редактор презентованої книги Ольга Карпюк, зібралися люди, що мають у душі три високі ідеї: правди, яка керує думками, краси, яка є джерелом почуттів і творчості, та добра, яке є основою бажань і волі): кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНУ ім. В. Стефаника, член Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відомий дослідник історії Покуття Андрій Королько (рецензент монографії), настоятель церкви Святого  Миколая в м. Тисмениця о. Володимир Гринишин, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови Тисменицької РДА Степан Мандибур, керівник апарату Тисменицької РДА Ярослав Татарин, депутат районної ради Ірина Боярська, начальник відділу освіти Тисменицької РДА Світлана Шарабуряк, головний спеціаліст відділу освіти Тисменицької РДА, кандидат політичних наук Андрій Татарин, директор Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів Марія Люта, керівник ДІЛ “Сузіря” Богдан Нагорняк, голова Братства ОУН-УПА Тисменицького району Петро Галига,– голова Союзу Українок м. Тисмениця Ярослава Підлуська, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Дмитро Сатур, голова районної організації учасників АТО Іван Стефанів, директор музею історії в м. Тисмениця Лілія Лишега, представники районних засобів масової інформації, працівники та користувачі районної бібліотеки.

IMG 4422

IMG 4430

IMG 4441

IMG 4449

IMG 4435

Автор у своїй праці проаналізував суспільно-політичне життя українців Тисмениччини (1890-ті рр.-1914 р.), охарактеризував культурно-просвітницьке пробудження краю в цей період, висвітлив перебіг трагічних подій у роки Першої світової війни у рідному краї проаналізував становлення та функціонування органів української влади доби ЗУНР (осінь 1918 р. – літо 1919 р.), розкрив діяльність найвідомішого краянина – уродженця міста Тисмениця Костя Левицького.

IMG 4454

Настоятель церкви Святого  Миколая в м. Тисмениця о. Володимир Гринишин благословив присутніх учасників та гостей презентації, прочитав коротку молитву.

IMG 4432

Презентація монографії проходила в доволі цікавій формі: Ігор Федоришин продемонстрував слайд-шоу, що відображало ключові розділи монографії, працівники телерадіоорганізації “Тисмениця” відобразили фрагменти фільму “Нескорені повстанці” (фільм також був авторською ідеєю Ігоря Федоришина та знятий на основі подій повстанського руху у с. Братківці Тисменицького району). Розгорнулася активна дискусія про історичні події того часу на теренах Тисмениччини, в якій брали участь всі охочі – цікавилися особливостями суспільно-політичного та культурного життя, порівнювали його з сьогоденням.

IMG 4446

IMG 4439

IMG 4493

IMG 4459

IMG 4454

IMG 4445

IMG 4486

IMG 4498

Голова районної ради Тетяна Градюк привітала автора з першим науковим доробком, побажала наснаги, здійснення планів на науковій ниві, розвитку творчого потенціалу та зауважила, що неабияк радує те, що у владі є люди інтелектуальної праці, які можуть продемонструвати високий фаховий і науковий рівень. Подякувала заступнику голови районної ради за цікаве видання, написане у простій, доступній для широкого кола читачів формі, що може зацікавити молоде покоління та стимулювати його до вивчення історії, щоб в майбутньому не повторювати помилок минулого. Тетяна Градюк запевнила присутніх, що районна рада і надалі сприятиме книговиданню місцевих авторів, створюватиме всі можливі умови для наукового і творчого розвитку мешканців району.

IMG 4505

IMG 4506

IMG 4514

Керівник ДІЛ “Сузіря” Богдан Нагорняк тішив усіх музичними композиціями власного виконання, а гості урочистого заходу вели цікавий діалог про основні віхи історії рідного краю. Презентація книги стала прикладом для всіх охочих реалізувати себе у у книговиданні на місцевому рівні.

IMG 4472

Варто зауважити, що презентація монографії була своєрідною благодійною акцією: книгу могли купити всі бажаючі, а вилучені за неї кошти в сумі 1560 грн Ігор Федоришин передав голові районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Дмитру Сатуру та голові районної організації учасників АТО Івану Стефаніву для потреб бійців зони АТО – наших побратимів з тисменицького району.

IMG 4527

На завершення презентації директор Тисменицької ЦБС Ірина Мельник  щиро подякувала  Ігорю Ярославовичу за  подаровані  для бібліотеки книги і запевнила, що своєю колосальною працею, щирістю та відданістю справі він надихнув усіх на вивчення історії та збагатив усіх інтелектуально.

MAPA REJONU

RZĄDOWE STRONY INTERNETOWE

освіта

TRO

Архів

el vpered

Рogoda