header-new-eng

 • Tysmenytsia District Council
  Tysmenytsia District Council
 • Lypivka village
  Lypivka village
 • Kryivka, Klubivtsi village
  Kryivka, Klubivtsi village
 • Pshenychnyky village
  Pshenychnyky village
 • Spirit Well, Yezupil settlement
  Spirit Well, Yezupil settlement
 • Church of the Assumption of Our Lady, Pohonia village
 • The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
  The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
 • Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
  Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
 • The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
  The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
 • The monument of Vasyl Savchuk nick
  The monument of Vasyl Savchuk nick "Steel", the head of OUN-UPA Bukovyna in the village of Yamnytsia
---------   WELCOME TO THE WEBSITE OF TYSMENYTSIA DISTRICT COUNCIL   ---------

Articles

Відлуння сталінського пекла: 134 жертви терору НКВС перепоховано в Дем’яновому Лазі

IMG 843424 березня 2018 року в меморіальному комплексі Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська відбулось перепоховання останків 134-х жертв терору НКВС (Масове поховання жертв терору НКВС 1939-1941 років виявлено 14 серпня 2017 року працівниками КП “Пам’ять” в Івано-Франківську на вулиці Ленкавського. Жертви були скинуті в три неглибокі траншеї, довжиною біля 10 метрів, та лежали уздовж у декілька шарів. Більшість останків має велику кількість ушкоджень, численні переломи кісток, черепів (в тому числі й по кілька разів прострілені черепи) та кінцівок, що свідчить про їх мученицьку смерть.).

Похорон очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа Коломийського Кир Василія Івасюка, Єпископа Чернівецького Кир Йосафата Мощича та численного духовенства різних конфесій, що зібралось на вшанування померлих.

IMG 8473

IMG 8402

Вшанувати пам’ять невинно замордованих зібрались керівники Прикарпаття, делегації з різних районів Івано-Франківської області, представники громадських організацій, мешканці Прикарпаття.

До складу делегації із Тисменицького району увійшли голова районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Оксана Проценко, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, заступник голови районної державної адміністрації Степан Мандибур, керівник апарату РДА Ярослав Татарин, начальники та працівники відділів апарату, структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадських організацій. 

DSC 0627

Перепоховання відбулося за християнською традицією. Домовини було викладено у формі хреста, біля кожної з них горіла лампадка – свіча пам’яті. Останки невинно вбитих жертв поховали у братській могилі під сурми трембіт і траурні мелодії оркестру.

IMG 8434

IMG 8503

IMG 8631

IMG 8702

У своїй промові до присутніх Митрополит Володимир наголошував, що Господь пам’ятає кожного, хоча люди за певних обставин забувають про трагічні події та їхніх жертв.

IMG 8661

Вшанувати пам'ять невинно закатованих приїхав і відповідальний секретар державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, який наголосив, що ця подія ще раз довела злочини комуністичного режиму в Україні.

Трагічною є історія нашого волелюбного народу, і, не зважаючи на те, що минуло майже століття, наша земля продовжує говорити до нас крізь такі жахливі знахідки. Поряд з останками жінок і чоловіків віднайдено рештки і двох дітей – вони могли бути цвітом і гордістю нації, а стали “врагами народа”, не розуміючи навіть змісту цієї сентенції…

Маємо віддати належну шану подвигам наших предків, наслідуючи їхню віру, щирий патріотизм та героїзм в ім’я розквіту Української Держави.