header-new-eng

 • Tysmenytsia District Council
  Tysmenytsia District Council
 • Lypivka village
  Lypivka village
 • Kryivka, Klubivtsi village
  Kryivka, Klubivtsi village
 • Pshenychnyky village
  Pshenychnyky village
 • Spirit Well, Yezupil settlement
  Spirit Well, Yezupil settlement
 • Church of the Assumption of Our Lady, Pohonia village
 • The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
  The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
 • Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
  Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
 • The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
  The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
 • The monument of Vasyl Savchuk nick
  The monument of Vasyl Savchuk nick "Steel", the head of OUN-UPA Bukovyna in the village of Yamnytsia
---------   WELCOME TO THE WEBSITE OF TYSMENYTSIA DISTRICT COUNCIL   ---------

Articles

25 березня – день вшанування пам’яті Героя України В’ячеслава Чорновола

IMG 566223 березня 2018 року з нагоди 19 річниці від дня загибелі В’ячеслава Чорновола біля пам’ятника Герою України в Тисмениці відбулись покладання квітів, молебень та віче.

Пам’ять видатного українського політика вшанували керівники району – голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, заступники голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник та Степан Мандибур, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Оксана Проценко, керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, міський голова Тисменицької міської ради Степан Сворак, члени районного та місцевих осередків НРУ, представники політичних партій, громадських організацій, працівники підприємств, установ, організацій, громадськість міста.

Кошики з живими квітами до погруддя Герою поклали голова районної ради Тетяна Градюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак та секретар виконавчого комітету міської ради Любов Тупісь.

IMG 5662

Поминальний молебень пам’яті В’ячеслава Чорновола відслужив священик храму Святого Архистратига Михаїла Ігор Пилипів.

IMG 5676

Ідеї незалежності української нації від будь-якого окупанта, утвердження української самобутності та суверенності, виховання українського суспільства в дусі патріотизму і національної самосвідомості щиро поділяє та всебічно підтримує керівництво району, віддаючи належну шану В’ячеславу Чорноволу за його неоціненний вклад в українську історію та в розвиток незалежної, орієнтованої на європейську демократію, держави.

 

IMG 5691

Про відомого політика, громадського діяча, провідника національно-демократичного руху, Героя України та багатогранну особистість йшлося у виступах міського голови міста Тисмениця Степана Сворака та заступника голови Тисменицької районної організації Народного Руху України, голови осередку в селі Красилівка Тисменицького району Василя Гавадзина. Згадували про українського генія не тільки як про творця незалежної України, а й як про першого Козацького Гетьмана України (1991-1992 роки), рішучу, натхненну, всім серцем віддану рідній державі особистість, хоча йому довелося пройти дуже складний життєвий шлях, значну частину свого життя провівши в таборах суворого режиму на засланні за любов до Батьківщини і щирий патріотизм.

IMG 5708

IMG 5715

IMG 5678

IMG 5681

IMG 5716

Віче завершилось традиційним виконанням пісні “Ой, у лузі червона калина” – улюбленого твору В’ячеслава Чорновола.

IMG 5727

 

Довідково:chornovil-465-523

Чорновіл В’ячеслав Максимович (24 грудня 1937 с. Єрки Київської області — 25 березня 1999, Бориспіль Київської області— український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

25 березня 1999 року загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе біля Борисполя.

Разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом В’ячеслав Чорновіл був одним із лідерів та активним діячем дисидентського руху.

Чорновіл був одним із ініціаторів створення Української Гельсінської Групи. Видавав “Український Вісник”. Був декілька разів ув’язнений за “антирадянську пропаганду”. Покарання у 1967-1969, 1972-1979, 1980-1988 роках відбував у таборах суворого режиму та на засланні.

10 вересня 1989 рік Чорновіл створив Народний Рух України за Перебудову (пізніше Народний рух України, НРУ).

У 1995 році В'ячеслав Чорновіл став членом української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).