header-new-eng

 • Tysmenytsia District Council
  Tysmenytsia District Council
 • Lypivka village
  Lypivka village
 • Kryivka, Klubivtsi village
  Kryivka, Klubivtsi village
 • Pshenychnyky village
  Pshenychnyky village
 • Spirit Well, Yezupil settlement
  Spirit Well, Yezupil settlement
 • Church of the Assumption of Our Lady, Pohonia village
 • The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
  The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
 • Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
  Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
 • The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
  The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
 • The monument of Vasyl Savchuk nick
  The monument of Vasyl Savchuk nick "Steel", the head of OUN-UPA Bukovyna in the village of Yamnytsia
---------   WELCOME TO THE WEBSITE OF TYSMENYTSIA DISTRICT COUNCIL   ---------

Articles

На Тисмениччині презентували перевидання книги-спогадів «Моя Одіссея»

Still 001

У неділю, 24 вересня в с. Сілець Тисменицького району відбулася презентація перевидання книги-спогадів уродженця села Василя Яремчука «Моя Одіссея». Літературний захід відбувся у приміщенні Сілецького навчально-виховного комплексу за участі голови Тисменицької районної ради Романа Крутого, депутата районної ради Михайла Юркевича, декана Єзупільського деканату о. Богдана Куриліва, сільського голови с. Сілець Богдана Богача, директора НВК Любові Гнатковської, родичів Василя Яремчука – рідної сестри Бендус Наталії Михайлівни та племінниці Оксани Галюк.

Про непросту людську долю, переслідування за любов до України та про свій отчий край – мальовниче село Сілець на Тисмениччині описав у своїх спогадах «Моя Одіссея» Василь Яремчук. Він народився та виріс у селі Сілець. За свої національно-патріотичні погляди, боротьбу за волю України в лавах УПА був засуджений та відбував покарання в Республіці Комі АРСР. В 60-х роках скористався можливістю і повернувся в Україну. Щоправда проживати довелося у місті Дрогобич. Похований Василь Яремчук на батьківщині у с. Сілець.

Still 001

Спогади патріота-односельця упорядкував та перевидав цього року історик-краєзнавець Іван Драбчук. Книга вийшла друком на 200 сторінках у видавництві «Ярина» тиражем 100 примірників за кошти районного бюджету.

2176 4

 

K1

Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий привітав усіх присутніх з презентацією книги. «Я радий, що сьогодні книга побачила світ. Нарешті, завдяки Івану Драбчуку та Тисменицькій районній раді, дійшла до читача.

Радий, що маю відношення до виходу книги про життя українця-патріота Василя Яремчука, Вашого односельчанина, славного українця – борця за волю рідної держави. Переконаний, що книга-спогад «Моя Одіссея» - історичний твір для майбутніх поколінь славного села Сілець!», - зазначив у своїй промові Роман Крутий. Він нагородив Подякою голови районної ради Івана Драбчука за багаторічну плідну літературну діяльність та активну участь у громадському житті району.

K8

Зауважимо, що Іван Васильович одночасно поєднує наукову та освітянську працю, досліджує історію населених пунктів, народні традиції, активний член «Просвіти», патріот свого рідного села Сілець, поет та автор численних видань з історії церковних пам’яток та життєписів людей, які відіграли велику роль у процесах українського державотворення. Іван Васильович має легкий стиль почерку та великий авторитету у колі краєзнавців Франківщини.

Присутні також почули щирі слова вдячності 87-річної сестри автора – Наталії та племінниці, яка й була ініціатором перевидання спогадів, Оксани Галюк, о. Богдана Куриліва, депутата Михайла Юркевича.

2176 2

 

K4

 

K3

 

Упорядник та видавець Іван Драбчук наголосив на актуальності цієї книги, говорив про трагічні сторінки історії України на прикладі однієї людини – свого односельчанина. Завдяки мультимедійній презентації та ведучим заходу – завідуючій бібліотеки Надії Шидивар і Тарасу Пашку, присутні змогли більше дізнатися про свого земляка та історію його життя в контексті виру подій в державі того часу.

2176 3

 

2176 1

Презентована книга вже у вільному доступі. Районна влада подбала, щоб «Моя Одіссея» була у кожній бібліотеці району.

 

District Map

HISTORICAL EVENTS AND HOLIDAYS

Saturday
21
Oct
День Гідності та Свободи
Tuesday
24
Oct
Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй
Sunday
29
Oct
День автомобіліста і дорожника

GOVERNMENT SITES

TRO

Archive

el vpered

Weather