header-new-eng

 • Tysmenytsia District Council
  Tysmenytsia District Council
 • Lypivka village
  Lypivka village
 • Kryivka, Klubivtsi village
  Kryivka, Klubivtsi village
 • Pshenychnyky village
  Pshenychnyky village
 • Spirit Well, Yezupil settlement
  Spirit Well, Yezupil settlement
 • Church of the Assumption of Our Lady, Pohonia village
 • The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
  The spiritual complex in the village of Novi Kryvotuly
 • Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
  Taras Shevchenko monument , Lysets settlement
 • The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
  The sculpture Guardian Angel on the road Tysmenytsia-Ivano-Frankivsk
 • The monument of Vasyl Savchuk nick
  The monument of Vasyl Savchuk nick "Steel", the head of OUN-UPA Bukovyna in the village of Yamnytsia
---------   WELCOME TO THE WEBSITE OF TYSMENYTSIA DISTRICT COUNCIL   ---------

Articles

11 червня освячено відновлену старовинну церкву в селі Нова Липівка

DSC 0758

11 червня 2017 року, у Неділю всіх Святих в селі Нова Липівка Тисменицького району владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії, освятив відреставрований давній німецький храм Пресвятої Трійці УГКЦ.

На урочисте освячення в це радісне свято до храму Нової Липівки (парох – Василь Фіголь) завітали голови районної ради Роман Крутий та районної державної адміністрації Іван Семанюк, їх заступники Ігор Федоришин та Степан Мандибур, а також прибули священнослужителі – о. Андрій Кудлик, о. Петро Малецький, о. Роман Дармограй, о. Мирослав Пронюк, о. Олексій Данилюк, о. Ігор Баланда, о. Володимир Гринишин, о. Володимир Майка, о. Андрій Цеслів (Коломийсько-Чернівецька єпархія) та отець-ігумен Никодим Гуралюк з Погінського монастиря.

DSC 0492

DSC 0801

Після зустрічі владики Йосафата на церковному подвір’ї розпочалося урочисте богослужіння розпочалося з Чину освячення нового престолу, після чого – Архієрейська Божественна Літургія. Після Служби Архієрей виголосив проповідь та привітав усіх присутніх зі святом, наголосивши, що "освячення престолу - це історична подія для села, бо на ньому буде звершуватися Безкровна Жертва та буде підноситися молитва за всіх парафіян". Владика подякував парафіянам  за велику жертовність, уділив усім присутнім своє архієрейське благословення. На церковному подвір’ї священики освятили також і криницю з водою.

DSC 0499

 

DSC 0581

 

DSC 0644

 

DSC 0652

 

DSC 0657

 

DSC 0585

 

DSC 0535

 

Голови районної ради Роман Крутий та районної державної адміністрації Іван Семанюк подякували отцю Василю Фіголю за натхненну працю разом з парафіянами впродовж трьох років у відновленні старовинного храму та вручили чек на суму 20 000 грн для реставраційних робіт церкви. Районна влада долучалась до реставраційних робіт давнього храму і через районну цільову програму “Духовне життя”.

DSC 0758

 

DSC 0614

 

DSC 0488

 

 

 

Фото Володимира Заника

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

 

Довідково:

У 1904 р. німецькі поселенці збудували дерев’яну лютеранську кірху у готичному стилі на території південної частини села Ляцьке (тепер - Липівка), яка була унікальною пам’яткою сакральної архітектури краю. Впродовж доволі короткої історії свого функціонування їй випали тяжкі часи. У період Першої світової війни (1914 – 1918 рр.), територія поселення була прифронтовою зоною, а поруч розташоване село Ворона було майже спалене. Найбільш складні часи для культової пам’ятки припали звичайно на радянський період, коли місцевий колгосп почав використовувати її під зерновий склад. Прикро було спостерігати, коли на стінах ще доволі колоритно зберігались написи з Євангелія:  "Бог є Любов, і хто в любові перебуває, перебуває в Бозі і Бог перебуває у ньому". І все ж до честі ідейних натхненників сьогоднішніх реставраційних робіт ці написи на німецькій мові зберегли автентичними.

Після Першої світової війни кількість німецьких поселенців почала поступово зменшуватись. Станом на 1 січня 1939 р. тут проживало 160 осіб - 150 німців і 10 українців. У 1939 р. німецькі поселенці почали покидати колонію, а на їх місце у 1940 р. прибували спочатку перша, а у 1945 р. – друга хвиля українських переселенців з українсько-польського етнічного порубіжжя. Зважаючи, що більшість переселенців було з Лемківщини, поселення одержало неофіційну назву Лемки. В офіційних документах в роки першої радянізації краю 1939 – 1941 рр., згодом фашистської окупації 1941 – 1943 рр. поселення іменувалось як Нове Ляцьке-Шляхетське, і тільки у післявоєнний період одержало назву Нова Липівка.