• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

DSC 072826 квітня 1986 року – це трагічна сторінка історії українського народу, адже на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна катастрофа, яка завдала великого лиха нашій державі. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

14 грудня щорічно ми вшановуємо тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас життя у ядерному котлі, рятуючи нас від смертельної небезпеки.

Так, 13 грудня 2019 року з нагоди вшанування ліквідаторів ЧАЕС Тисменицькій районній раді зібралися заступник голови Тисменицької районної ради Ігор Федоришин, керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, ліквідатори аварії та члени сімей загиблих, переселенці з Чорнобильської зони.

Ігор Федолришин та Ярослав Татарин дякували ліквідаторам-чорнобильцям за героїчний порятунок людства від нищівної радіації “мирного” атома, побажали здоров’я, миру, добробуту та спокою, а також попросили ліквідаторів якомога більше розповідати про цю страшну сторінку нашої історії молодому поколінню, бо їхні подвиги заради майбутнього нашої нації не можуть бути забуті чи недооцінені.

DSC 0705

Пам’ять героїв-ліквідаторів, які загинули, приборкуючи ядерну стихію Чорнобиля і рятуючи життя інших, і тих, хто відійшов у вічність через тяжкі травми і хвороби внаслідок важких отруєнь радіацією, учасники заходів вшанували хвилиною мовчання.

DSC 0723

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС одинадцятьох учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з Тисменицького району Ігор Федоришин та Ярослав Татарин нагородили грамотами голів районної ради та районної державної адміністрації.

DSC 0726

DSC 0728

DSC 0736

DSC 0739

Варто зауважити, що Тисменицька районна влада не стоїть осторонь потреб ліквідаторів аварії на ЧАЕС, адже окрім матеріальних допомог цим героям районною радою прийнято програму підтримки діяльності громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, яка щорічно фінансується з районного бюджету відповідно до цілей її діяльності.

Ольга Недогибченко, голова районної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, розповідала про діяльність організації, вручала матеріальні допомоги. Подарунки отримали ліквідатори й від міської влади Тисмениці.

Варто зауважити, що саме 14 грудня, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії, завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.