• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

30 жовтня відбулись Перші Лишегівські читання з нагоди 70-річчя від дня народження Олега Лишеги (ВІДЕО)

IMG 7611“Є луна і є відлуння.

Луна замовкає з часом,

а відлуння живе тисячі літ.”

                  Олег Лишега

      30 жовтня 2019 року в Народному домі міста Тисмениця відбулись Перші Лишегівські читання з нагоди 70-річчя від дня народження Олега Лишеги у рамках відзначення року поета в Тисменицькому районі.

Розпочалося літературно-мистецьке дійство з Божественної літургії та панахиди в храмі святого Миколая УГКЦ в місті Тисмениця. Після Служби всі учасники та гості зібралися на площі біля пам’ятника Борцям за волю України й Арки Героїв Небесної сотні, де урочисто відкрито та освячено анотаційну дошку Олегу Лишезі, що відтепер буде розміщена при вході на стіні Будинку культури м. Тисмениця.

На церемонію урочистого відкриття анотаційної дошки й літературного заходу завітали дружина Олега Лишеги Наталія Лишега, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, начальник відділу культури райдержадміністрації Олександра Стефінко, директор Тисменицької центральної районної бібліотеки Ірина Мельник, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, науковці, учасники Лишегівських читань, громадськість.

IMG 7555

IMG 7562

IMG 7565

IMG 7579

IMG 7590

IMG 7611

Надалі в Народному домі всіх гостинно зустріли керівники організаційного комітету, що були кураторами цього мистецького проекту – Ігор Федоришин, заступник голови Тисменицької районної ради, та Любов Глодов’юк, завідувач методичного кабінету відділу культури Тисменицької районної державної адміністрації.

З привітанням та вступним словом до всіх звернулася голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, наголосивши на тому, що Олег Лишега – досить відома постать Тисмениччини – поет, письменник, перекладач, художник, скульптор – багатогранна особистість, яка внесла вагомий вклад у примноження історико-культурної спадщини нашого району. “Олег Лишега багату спадщину зумів залишити нам. А що можемо зробити ми – покоління молодих, виснажених революціями та війною людей, орієнтованих на особисті болі і жалі? Таки можемо віддати шану гідному синові нашого рідного краю, який за патріотизм, інакодумство й вільну творчість навіть був вигнаний вищого навчального закладу на останньому курсі, не зламавшись під тягарем радянської системи – ми започатковуємо “Лишегівські читання”, підтримавши фінансово з районного бюджету і видання книги про цю творчу постать – “Олег Лишега. Відлуння” (меценатами цього видання були також і депутати Тисменицької міської ради та мешканці Тисмениці Оксана Бойчук, Дмитро Булка, Микола Комуніцький, Віра Красножон, Ігор Лютий, Галина Рикачевська, Микола Сендецький та Лідія Смучок). Навіть його збірка “Тепла вохра”, а чи й добірка скульптурно-графічних матеріалів навряд чи когось залишать сьогодні байдужим”, говорила голова районної ради.

IMG 7649

Тетяна Градюк подякувала всім, хто долучився до організації цієї творчої, мистецької події, розгорнувши в фойє Народного дому круглий стіл і тематичні літературні зустрічі, наповнивши їх різноманітними матеріалами – і книгою про Олега Лишегу (“Олег Лишега. Відлуння”, упорядники – Євген Баран, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ПНУ; Михайло Бігусяк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ПНУ; Христина Нагорняк, кандидат наук мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ), і короткометражним захопливим фільмом про відому постать – Олега Лишегу, знятим КП “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ” (директор – Марія Молощак), і збіркою Олега Лишеги “Тепла вохра” (упорядник – Тарас Прохасько), і світлинами скульптури та графіки Олега Лишеги й Володимира Гуменного (музей мистецтв Прикарпаття, Громадське об’єднання “Мистецька формація “Станіславський пес”), і збіркою листівок про давнє місто Тисмениця – “Стара Тисьмениця” (куратор проекту – Ігор Федоришин, автор ідеї та концепції – Іван Постоловський, перекладач англійською – Марія Куцій). Окремо Тетяна Градюк відзначила й керівників та членів організаційного комітету, що підготували таке багатогранне мистецьке дійство, яке не тільки згуртувало спільноту літературних читців за круглим столом, а й наповнило атмосферу Лишегівських читань духом високого мистецького пориву, відчуттям гордості за багату історію рідного краю.

IMG 7656

Учасниками Перших Лишегівських читань були також і заступник голови Тисменицької районної ради Ігор Федоришин, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, науковці Мхайло Бігусяк, Олег Гуцуляк, Ірина Малишівська, Женя Палійчук. Ірина Фотуйма, Євген Баран, Василь Бабій, Вероніка Заник та Богдан Нагорняк, кожен з яких підготував тематичну доповідь про життя, літературну, мистецьку, перекладацьку й творчу діяльність Олега Лишеги, його світобачення, вміння відділяти просторовість людської думки від рамок буденності.

IMG 7637

IMG 7658

IMG 7671

IMG 7678

IMG 7691

IMG 7696

IMG 7700

Завершальним етапом Перших Лишегівських читань стали відвідин могили Олега Лишеги на міському цвинтарі в Тисмениці, де всі вшанували пам’ять цієї визначної для Тисмениччини особистості хвилиною мовчання.

 Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

 

Карта району

Календар новин

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Анонси

Засідання постійної комісії районної ради з питань розвитку села, аграрної політики, регулювання земельних відносин, безпеки життєдіяльності, екології та раціонального природокористування

2020-02-17 16:16:00

Засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення та підтримки сімей учасників АТО

2020-02-17 16:12:00

Засідання постійної комісії районної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова

2020-02-17 16:10:00

Засідання постійної комісії районної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, законності і правопорядку

2020-02-17 16:07:00

Засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, функціонування об’єктів соціально-культурного призначення, реалізації державної регуляторної політики, малого, середнього бізнесу та інвестицій

2020-02-17 16:05:00

Засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету

2020-02-17 16:02:30

Засідання президії районної ради

2020-02-17 16:00:00

Двадцять дев'ята сесія районної ради 7 демократичного скликання

2020-02-17 08:50:00

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода