• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

Покуття – колиска українського національного державотворення (ВІДЕО)

IMG 075414 вересня 2018 року у рамках проведення ІХ обласного відкритого покутського фестивалю аматорського мистецтва “Покутські джерела” відбулася VII науково-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю утворення Західно-Української Народної Республіки та 570-ій річниці надання маґдебурзького права місту Тисмениця “Покуття – колиска українського національного державотворення”.

DSC 0046

IMG 0529

Урочистості з нагоди цієї видатної для Тисменицького району події об’єднали в Народному домі міста Тисмениця 50 науковців-покутян – істориків, філологів, краєзнавців, етнографів, економістів, юристів, політологів, кожен з яких доповідав на обрану ним тему в певній секції: “Мовно-літературний та етномистецький простір Покуття”, “Покуття і покутяни: історія – звитяги – ідентичність”, “Покуття через призму економічних і рекреаційно-туристичних здобутків і можливостей”.

Святкові події розпочалися з урочистого пленарного засідання, на яке завітали поважні гості району та Івано-Франківської області: голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, настоятель Погінського монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ о. Никодим (Гуралюк), благочинний Тисменицького деканату УПЦ КП о. Василь Качур та о. Іван Мизюк, заступник голови Тисменицької районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату Тисменицької районної ради Михайло Королик, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, міський голова м. Тисмениця Степан Сворак, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило.

IMG 0553

VII науково-краєзнавча конференція “Покуття – колиска українського національного державотворення” розпочалася з урочистого виконання давньої покутської пісні “Закувала зозуленька” народним аматорським вокальним жіночим ансамблем “Перлина”.

Після перегляду відеоролика “Унікальна Тисмениччина”, створеного комунальним підприємством “Телерадіоорганізація “Тисмениця”, всю спільноту науковців та учасників конференції благословили на плідну наукову працю та побажали успіхів у розбудові української держави настоятель Погінського монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВо. Никодим (Гуралюк), благочинний Тисменицького деканату УПЦ КП о. Василь Качур та о. Іван Мизюк.

Успіхів у проведенні VII науково-краєзнавчої конференції всім учасникам цього науково-мистецького заходу бажав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, наголосивши, що насправді Українській незалежній державі, як зазвичай побутує думка, не 27 років, бо ще 100 років тому наша країна вже святкувала відновлення державності та є правонаступницею всіх форм державного управління. Якщо Галичина є П’ємонтом української державності, то ми маємо це всіляко демонструвати, а разом з тим – берегти народну культуру, бо нею ми багаті, неповторні і є родзинкою в світовому просторі.

01

Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, також вітав усіх присутніх з початком науково-краєзнавчої конференції від імені голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації. наголосив, що у збірнику матеріалів науково-краєзнавчої конференції відображено 100-літню історію Покуття. Подякував організаторам конференції за мистецький підхід до організації її проведення, побажав мирного неба, щастя, міцного здоров’я.

IMG 0597

Голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк від імені всіх депутатів привітала учасників конференції та гостей свята на Тисмениччині. Голова ради підкреслила, що боротьба за незалежність, злети і падіння, якими встелений шлях України до її волі – це столітній вир її життя, тому пишається тим, що Покутський край є частинкою доленосної історії нашої держави, наголосивши, що всі зусилля варто спрямовувати на те, щоб поширювати її культуру і національну самобутність. Побажала учасникам конференції професійного діалогу, творчих дискусій та плідної праці.

DSC 0236

Щирі вітання всім гостям та учасникам цього науково-мистецького дійства висловили також голова районної державної адміністрації Іван Семанюк, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Андрій Королько.

IMG 0614

IMG 0644

IMG 0616

IMG 0620

Заступник голови районної ради, один із організаторів та відповідальний секретар організаційного комітету щодо проведення VII науково-краєзнавчої конференції Ігор Федоришин у своїй промові наголосив на тому, що Тисмениччина багата на таланти та відомих людей, адже дала Україні цілу плеяду відомих особистостей – науковців, істориків та борців за незалежність. Цей покутський край славиться багатьма традиціями та фольклорно-етнографічною самобутністю, які ми всі маємо зберегти та примножити.

IMG 0629

Голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило висловив щиру вдячність заступнику голови районної ради Ігорю Федоришину за вагомий вклад в дослідження історії рідного краю, науковий потенціал та неабиякий особистий творчий доробок, вручивши членський квиток Національної спілки краєзнавців України.

Пленарне засідання VII науково-краєзнавчої конференції, присвяченої 100-річчю утворення Західно-Української Народної Республіки та 570-ій річниці надання маґдебурзького права місту Тисмениця“Покуття – колиска українського національного державотворення” охопило шість доповідей:

1. Великочия Володимира Степановича, доктор історичних наук, професора, декана факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на тему:“Українська революція 1914–1923 рр. і митрополит Андрей Шептицький: до проблеми національного історіографічного образу”.

2. Сворака Степана Дмитровича, доктора історичних наук, доктора юридичних наук, професора кафедри теорії та історії держави і права навчально-наукового Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на тему: “Національно-визвольна революція в Галичині як феномен європейської історії”.

3. Федоришина Ігоря Ярославовича, заступника голови Тисменицької районної ради, аспіранта кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на тему: Становлення державно-правового устрою на Тисмениччині в добу Західно-Української Народної Республіки”.

4. Липчука Василя Васильовича, доктора економічних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України, завідувача кафедри статистики та аналізу Львівського національного аграрного університету, на тему: “Проблеми зрівноваженого розвитку села і сільського господарства Покуття”.

5. Градюк Тетяни Володимирівни, голови Тисменицької районної ради, на тему: “Міжнародні стосунки Тисмениччини у 2002–2018 рр. Становлення і розвиток”.

6. Королька Андрія Зіновійовича, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на тему: “Наукові дослідження з вивчення Покуття в рамках фольклорно-етнографічних фестивалів “Покутські джерела” (2008–2018 рр.)”.

IMG 0660

IMG 0665

Після багатогранних наукових доповідей та цікавої дискусії учасник конференції продовжили свою роботу в секціях, наприкінці яких відбулися “Покутські зустрічі”.

IMG 0766

IMG 0779

IMG 0754

VII науково-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю утворення Західно-Української Народної Республіки та 570-ій річниці надання маґдебурзького права місту Тисмениця “Покуття – колиска українського національного державотворення”, як і ІХ обласний відкритий покутський фестиваль аматорського мистецтва “Покутські джерела” – мистецьке дійство, яке охоплює Тисменицький, Городенківський, Снятинський, Коломийський, Тлумацький райони та місто Коломия – всі регіони, які належать до Покутського краю.

konf06

IMG 0759

Вже вдев’яте відбувається цей фестиваль, щороку мандруючи до котрогось з районів. В 2018 році це колоритне дійство приймає Тисмениччина, тому, окрім організації всіх необхідних заходів районною радою і районною державною адміністрацією, із залученням фінансових та організаційних ресурсів Тисменицької міської ради, допомогою обласних органів влади та Прикарпатських вищих навчальних закладів, у своїй доповіді голова районної ради Тетяна Градюк наголосила, що всіляко сприятиме розвитку інвестиційної привабливості Тисменицького району та залученню закордонних інвестицій в його розбудову, налагоджуючи, наразі, міжнародну співпрацю та дружні стосунки з офіційними партнерами гміни Стшельце Опольське (Республіка Польща) та округу Бандера (Штат Техас, США).

 Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“ 

Карта району

Календар новин

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода