• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

Менше сміття - краще життя! (ВІДЕО)

DSC 004707 травня 2018 року в сесійній залі Тисменицької районної ради за проектною ініціативою громадської організації “Громадський центр “Еталон” спільно з управлінням екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації за участю депутатів різних рівнів, органів влади, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, перевізників ТПВ, священиків та місцевих засобів масової інформації відбувся виїзний семінар з реалізації екологічного проекту “Менше сміття-краще життя!” Тисменицького та Тлумацького районів.

Головували на семінарі голова районної ради Тетяна Градюк та перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник, які наголошували на дбайливому ставленні до навколишнього природного середовища та необхідності збереження цінних ґрунтів району від небезпечних фільтратів, що утворюються внаслідок розкладання отруйних хімічних сполук.

DSC 0071 1

До складу виїзної робочої групи увійшли начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Петро Кульба, завідувач відділенням ДУ “Івано-Франківський ОЛЦМОЗ України” Здоровий Юрій Олександрович, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ріхлевський Віталій Мечиславович, референт Бюро УГКЦ з питань екології та громадськості о. Михайло Дзуль, представники Громадського центру “Еталон”.

DSC 0045

Основною метою проекту запровадження процесу сортування сміття в населених пунктах району, що сприятливо впливатиме на стан навколишнього середовища.

Координатор екологічного проекту Леся Аронець за допомогою інтерактивних методик, мультимедійних презентацій та тематичних роликів розповідала про кращі практики щодо утилізації та збору ТПВ.

DSC 0040

Доповідачі заохочували учасників семінару до запровадження практики роздільного збирання ТПВ, адже відходи забруднюють навколишнє середовище – ґрунт, повітря, воду, – залишаючись там до декількох до сотень років (папір, наприклад, переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років). Довкілля забруднюється фільтратом – це отруйна рідина, яка несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання практично в усіх живих організмів. Фільтрат може потрапляти як до поверхневих, так і до ґрунтових вод і спричиняти їх забруднення.

DSC 0063

О. Михайло наголошував на відповідальному ставленні до природи. Для досягнення високого результату система роздільного збирання ТПВ потребує ретельної просвітницької роботи.

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

Карта району

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода