• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

НАВІЩО ГРОМАДАМ ОБ’ЄДНУВАТИСЬ?

DSC 321825 квітня 2018 року в Івано-Франківську відбулися публічні дебати на тему “Навіщо громадам об’єднуватись”, організовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно зі Швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.

Аудиторію учасників від Івано-Франківської області представляли Городенківський, Рогатинський, Тлумацький та Тисменицький райони.

Головною метою цього заходу було проведення роз’яснювальної роботи щодо суті та результатів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень, а також активізація процесу добровільного об’єднання громад.

DSC 3135

 Організатори визначали позитивні та негативні сторони об’єднання громад в регіонах, окреслювали перспективи розвитку економіки, освіти, охорони здоров’я, зростання рівня соціального розвитку населення після такої реформи.

DSC 3123

Від Тисменицького району в дебатах взяли участь голова районної ради Тетяна Градюк, голова районної державної адміністрації Іван Семанюк, його заступники та представники окремих відділів райдержадміністрації, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Оксана Проценко, депутати районної ради Василь Говзан, Ярослав Єфімчук, Мирослав Лутчин, Степан Масляк, Наталія Соколюк, селищні та сільські голови.

DSC 3136

Про сутність реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також про децентралізацію владних повноважень, важливість об’єднання за Перспективним планом формування територій та динаміку їх формування говорили  генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов, заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський, керівник  Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні DESPRO” Оксана Гаринець, голови й депутати місцевих рад, представники педагогічних та медичних колективів Городенківського, Рогатинського, Рожнятівського, Тисменицького, Тлумацького районів Івано-Франківської області та голови об’єднаних територіальних громад з Полтавської, Чернівецької, Тернопільської областей. Учасники дебатів обговорили також аргументи об’єднання громад в районах, фінансове підґрунтя існування таких громад, про міжбюджетні відносини та трансферти, а також про місцеві податки, збори і формули розподілу податкових надходжень.

DSC 3164

 Під час дебатів учасники обмінялися думками щодо теорії та практики реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади, а також децентралізації владних повноважень. Присутні в залі за допомогою спеціального пульту мали можливість одразу голосувати “за” або “проти” об’єднання громад.

DSC 3143

Варто зауважити, що ті учасники, які були проти такого об’єднання, вважають, що воно насправді є доцільним, але не на часі саме зараз, оскільки багато механізмів процесу об’єднання потрібно ще доопрацювати, щоб мінімізувати негативні наслідки реформування для мешканців громад.

DSC 3214

Прихильники об’єднання громад розпочали його ще в 2015 році і наразі багато новоутворених ОТГ вже можуть похвалитися вагомими результатами та значними перевагами реформування територій.

В Тисменицькому районі наразі утворена тільки одна об’єднана територіальна громада, яка стрімко розвивається – Ямницька (згуртувала навколо себе чотири села – Павлівку, Сілець, Тязів, Ямницю). Триває процес формування ще двох ОТГ – Угринівської (Клузів, Угринів) та Загвіздянської (Загвіздя, Підлісся).

DSC 3246

Карта району

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода