• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

4 березня делегація з Тисменицького району вшанувала автора мелодії Гімну України Михайла Вербицького в Польщі

DSC 014504 березня 2018 року в селі Млини Підкарпатського воєводства (Республіка Польща) відбулися урочистості з відзначення 203 річниці від дня народження творця мелодії Державного Гімну України о. Михайла Вербицького.

Заходи розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець, далі в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва за участю духовенства, чисельних делегацій з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей, які очолили керівники органів влади: голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, а також віце-воєводи Підкарпатського та представників Прикарпатського воєводства.

Делегацію від Тисменицького району представляли голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник, депутати Тисменицької районної ради Василь Василишин, Василь Говзан, Володимир Заник, представники громадськості, державних установ та органів місцевого самоврядування.

DSC 0145

DSC 0089

Поминальною молитвою у храмі Покрови Пречистої Богородиці в селі Млини розпочалася програма вшанування пам’яті Михайла Вербицького. Далі під звуки церковних дзвонів представники української й польської влади і громадськості вирушили до каплиці-пантеону, де він похований. 

DSC 0047

DSC 0036

DSC 0108

 

DSC 0077

DSC 0139

Пам’ять видатного українця вшанували покладанням квітів і лампадок, відбулось скорботне віче.

DSC 0129

До підніжжя пам’ятника композитору кошик з квітами поклали й керівники Тисменицького району – Тетяна Градюк та Іван Семанюк.    

DSC 0063

DSC 0056

У своїх виступах представники української та польської сторін говорили про видатну постать Михайла Вербицького, про спільну історію та майбутнє двох сусідніх держав в об’єднаній Європі.

Пам’ятне віче завершилось виконанням Державного Гімну України в повному обсязі та духовного гімну України “Боже, великий, єдиний”.

Довідково

Михайло Вербицький (1815-1870) – видатний композитор, автор Державного Гімну України “Ще не вмерла України і слава, і воля”. Народився 4 березня 1815 року у с. Явірник Руський, Сяноцький округ, Королівство Галичини та Володимирії (Австрійська імперія) у родині священика Греко-Католицької Церкви. Навчався у гімназії та музичній школі європейського рівня при кафедральному греко-католицькому соборі в Перемишлі, закінчив Львівську духовну семінарію. В 1850 році став священиком. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки в 1856 році він оселився в селі Млини (тоді Ярославського повіту), де прожив решту свого життя.

Перше виконання твору “Ще не вмерла Україна” як Гімну України відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка.

Популярний твір Павла Чубинського та Михайла Вербицького використовували як Гімн Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, а в 1939 році – як Гімн Карпатської України.

Вже в час незалежності, 15 січня 1992 року, Верховна Рада України затвердила музику, написану композитором, як мелодію Державного Гімну України. Текст Павла Чубинського був затверджений окремим Законом України “Про державний Гімн України” у 2003 році.

 

© Фото - редакція газети "Вперед"