• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

29 січня – 100-річчя бою під Крутами

IMG 5254

29 січня 2018 року виповнилось 100 років з часу незабутньої історичної події – бою під Крутами інтелігентної молоді, яка рішуче відстоювала українську державність та ціною власного життя зупинила переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога – більшовицьку армію. Серед приблизно 70-100 загиблих українських воїнів – 39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.

Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. На залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. До полону більшовиків потрапили 27 українських юнаків, з яких спочатку жорстоко знущалися а потім розстріляли. Учень сьомого класу Григорій Піпський зі Старосамбірщини перед розстрілом перший почав співати гімн “Ще не вмерла Україна”, а решта студентів підтримали спів.

Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Проте радянське керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії, замовчуючи цю подію, а патріотичну молодь називаючи зрадниками.

Історичні події сьогодення на сході України - ще один приклад вічної боротьби Української держави за свою незалежність і територіальну цілісність, тому криваві злочини російського агресора ніколи не будуть забуті.

З нагоди вшанування цієї пам’ятної історичної дати 29 січня 2018 року о 14.00 у м. Тисмениця на площі біля пам’ятника Борцям за волю України та арки Героям Небесної Сотні на пам’ятному віче зібрались голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, заступники голови районної державної адміністрації Володимир Заник та Степан Мандибур, керівник апарату райдержадміністрації Ярослав Татарин, працівники районної ради, районної державної адміністрації, керівники державних установ району, представники Тисменицької міської ради, районної організації “Братство вояків ОУН-УПА”, Спілки учасників АТО в Тисменицькому районі, громадськість міста та району, представники місцевих засобів масової інформації.

Свічі пам’яті до меморіалу поклали голови Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, районної державної адміністрації Іван Семанюк та міської ради Степан Сворак.

IMG 5254

Поминальну панахиду за полеглих в бою під Крутами та розстріляних юнаків відслужили священики Руслан Андрусяк (храм св. Миколая, м.Тисмениця) та Микола Понайда (храм Різдва Пресвятої Богородиці, м. Тисмениця).

IMG 5261

IMG 5271

Пам’ять Героїв Крут вшановано хвилиною мовчання.

Про високу ціну подвигу юних інтелігентів заради незалежності нашої держави та вічну пам’ять про криваві сторінки її історії розповіла голова районної ради Тетяна Градюк, наголосивши, що особистий обов’язок кожного сьогодні – берегти цей неоціненний вклад Героїв Крут в історію України, пам’ятати її трагічні сторінки та своєю працею, відповідальністю, невтомністю захищати і розбудовувати рідну країну, не забуваючи про героїзм воїнів АТО на сході     України, які й зараз захищають її непорушність і територіальну цілісність.

IMG 5284

IMG 5267

IMG 5295

IMG 5273

Голова районної районної державної адіміністрації Іван Семанюк, голова районної ради Тетяна Градюк, заступник голови спілки учасників спілки АТО району Любомир Збіглей з нагоди вшанування звитяги героїв Крут вручили учасникам АТО спільні грамоти голів райдержадміністрації і районної ради, грошові допомоги та Медалі громадської організації "Спілка учасників АТО Тисменицького району" "За патріотизм до України".

IMG 5297

IMG 5298

Голова РО “Братство вояків ОУН-УПА” Петро Галига наголошував у своєму виступі до громадськості на потребі у вивченні історії України юним поколінням, збереженні та примноженні історичних і культурних цінностей нашої держави, а також на необхідності розвитку в молоді почуття патріотизму, єдності, ревної любові до України та готовності до її захисту в потрібний момент, особливо в період зазіхань на її свободу і незалежність.

IMG 5304

Віче супроводжувалось поетично-пісенними патріотичними композиціями у виконанні школярів та працівників відділу культури Тисменицької районної державної адміністрації.

IMG 5302

IMG 5310

IMG 5318

IMG 5323

Зараз, коли відбулася окупація і анексія частини території України, ті подвиги, які вже здійснило нове покоління молоді, по-іншому дозволяють поглянути і на історію 100-річної давнини. Наш обов’язок – віддати належну шану Героям Крут та зробити все можливе для збереження територіальної цілісності і розвитку рідної країни не тільки заради нас, а й задля щасливого майбутнього наступних поколінь українців.