• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

DSC 078826 квітня 1986 року назавжди стало пам’ятним днем в українській історії - на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія.

14 грудня щорічно ми вшановуємо тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити за локалізацію аварії та порятунок України і світу від цього лиха, самі ліквідатори нерідко скромно замовчують цей пам’ятний день.

Так, 14 грудня 2017 року з нагоди вшанування ліквідаторів ЧАЕС у виставковій залі розгорнуто дві фотовиставки: про багаторічну діяльність РО інвалідів “Союз Чорнобиль України” та “Чорнобиль – Прип’ять. 28 років потому”. На сорока світлинах – визначні місця, споруди, вулиці Чорнобиля та Прип’яті у наш час, після вибуху реактора на четвертому енергоблоці ЧАЕС, примусового виселення людей та активних злодіянь мародерів. Ідея експозиції належить заступнику голови районної ради Ігорю Федоришину. Фотографії зроблені ним особисто та його товаришами під час виконання військового обов’язку в зоні відчуження у листопаді 2014 року. Про все це Ігор Федоришин розповідав у своєму виступі, окремо подякувавши членам фотоклубу “Колумб” за втілення його задуму в життя. 

На урочисті заходи, що відбулися у виставковій залі, зібралися голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Степан Мандибур, керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, ліквідатори аварії та члени сімей загиблих, переселенці з Чорнобильської зони.

DSC 0788

DSC 0800

Тетяна Градюк та Степан Мандибур дякували ліквідаторам-чорнобильцям за героїчний порятунок людства від нищівної радіації “мирного” атома, побажали здоров’я, миру, добробуту та спокою, а також натхнення і сил для того, щоб завжди стояти на сторожі безпеки рідної держави.

DSC 0802

DSC 0805

DSC 0826

DSC 0839

П’ятнадцятьох учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Тетяна Градюк та Степан Мандибур нагородили грамотами голови районної державної адміністрації і районної ради.

DSC 0812

DSC 0818

Пам’ять героїв-ліквідаторів, які загинули, приборкуючи ядерну стихію Чорнобиля і рятуючи життя інших, і тих, хто відійшов у вічність через тяжкі травми і хвороби внаслідок важких отруєнь радіацією, учасники заходів вшанували хвилиною мовчання.

DSC 0861

DSC 0844

Варто зауважити, що саме 14 грудня, у день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії, завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Ольга Недогибченко, голова районної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, розповідала про діяльність організації, вручала матеріальні допомоги. Подарунки отримали ліквідатори й від міської влади Тисмениці.

DSC 0860

DSC 0869

Офіційна частина заходу завершилась музичним вітанням від Василя Дубіцького, далі всі охочі мали змогу детально оглянути світлини виставкових експозицій, а також тематичну книжкову виставку, організовану працівниками Тисменицької районної бібліотеки.

DSC 0878

DSC 0890

DSC 0834

DSC 0889

DSC 0884

DSC 0778

Карта району

Календар новин

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода