• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

На Тисмениччині презентували перевидання книги-спогадів «Моя Одіссея»

Still 001

У неділю, 24 вересня в с. Сілець Тисменицького району відбулася презентація перевидання книги-спогадів уродженця села Василя Яремчука «Моя Одіссея». Літературний захід відбувся у приміщенні Сілецького навчально-виховного комплексу за участі голови Тисменицької районної ради Романа Крутого, депутата районної ради Михайла Юркевича, декана Єзупільського деканату о. Богдана Куриліва, сільського голови с. Сілець Богдана Богача, директора НВК Любові Гнатковської, родичів Василя Яремчука – рідної сестри Бендус Наталії Михайлівни та племінниці Оксани Галюк.

Про непросту людську долю, переслідування за любов до України та про свій отчий край – мальовниче село Сілець на Тисмениччині описав у своїх спогадах «Моя Одіссея» Василь Яремчук. Він народився та виріс у селі Сілець. За свої національно-патріотичні погляди, боротьбу за волю України в лавах УПА був засуджений та відбував покарання в Республіці Комі АРСР. В 60-х роках скористався можливістю і повернувся в Україну. Щоправда проживати довелося у місті Дрогобич. Похований Василь Яремчук на батьківщині у с. Сілець.

Still 001

Спогади патріота-односельця упорядкував та перевидав цього року історик-краєзнавець Іван Драбчук. Книга вийшла друком на 200 сторінках у видавництві «Ярина» тиражем 100 примірників за кошти районного бюджету.

2176 4

 

K1

Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий привітав усіх присутніх з презентацією книги. «Я радий, що сьогодні книга побачила світ. Нарешті, завдяки Івану Драбчуку та Тисменицькій районній раді, дійшла до читача.

Радий, що маю відношення до виходу книги про життя українця-патріота Василя Яремчука, Вашого односельчанина, славного українця – борця за волю рідної держави. Переконаний, що книга-спогад «Моя Одіссея» - історичний твір для майбутніх поколінь славного села Сілець!», - зазначив у своїй промові Роман Крутий. Він нагородив Подякою голови районної ради Івана Драбчука за багаторічну плідну літературну діяльність та активну участь у громадському житті району.

K8

Зауважимо, що Іван Васильович одночасно поєднує наукову та освітянську працю, досліджує історію населених пунктів, народні традиції, активний член «Просвіти», патріот свого рідного села Сілець, поет та автор численних видань з історії церковних пам’яток та життєписів людей, які відіграли велику роль у процесах українського державотворення. Іван Васильович має легкий стиль почерку та великий авторитету у колі краєзнавців Франківщини.

Присутні також почули щирі слова вдячності 87-річної сестри автора – Наталії та племінниці, яка й була ініціатором перевидання спогадів, Оксани Галюк, о. Богдана Куриліва, депутата Михайла Юркевича.

2176 2

 

K4

 

K3

 

Упорядник та видавець Іван Драбчук наголосив на актуальності цієї книги, говорив про трагічні сторінки історії України на прикладі однієї людини – свого односельчанина. Завдяки мультимедійній презентації та ведучим заходу – завідуючій бібліотеки Надії Шидивар і Тарасу Пашку, присутні змогли більше дізнатися про свого земляка та історію його життя в контексті виру подій в державі того часу.

2176 3

 

2176 1

Презентована книга вже у вільному доступі. Районна влада подбала, щоб «Моя Одіссея» була у кожній бібліотеці району.

 

Карта району

Календар новин

Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода