• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчуку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

15 років міжнародної співпраці

 DSC3746В рамках відзначення 15-річчя підписання Партнерської угоди про дружбу та співпрацю між Тисменицьким районом та гміною Стшельце Опольське, Республіку Польща відвідала офіційна делегація з Тисмениччини.

У складі делегації були: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник керівника виконавчого апарату Тисменицької районної ради Михайло Королик, керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин, консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Тисменицької районної ради Ольга Шкромида, депутати Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач та Василь Гладун, депутати Тисменицької районної ради Михайло Юркевич та Руслан Фармус.

На святкування такої важливої події були також запрошені: баскетбольна команда учнів Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи та народний естрадно-інструментальний колектив народного дому міста Тисмениця.

Програма перебування делегації була винятково цікавою та насиченою.

Учнівська баскетбольна команда Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи мала честь першою представити рідну країну та район, взявши участь у турнірі з баскетболу серед дівчат.

IMG 8163

Команда баскетболісток із селища Єзупіль зайняла друге місце, показавши гарну спортивну підготовку, волю до перемоги, відмінну командну гру та подарувавши присутнім позитивні емоції і незабутні враження від поєдинку. Нагородою спортсменкам став кубок, оригінальні спортивні сумки, футболки. Краща баскетболістка привезла в Україну цінний подарунок. Маємо нові спортивні досягнення, бо багата Тисмениччина спортивними талантами!

IMG 8148

 

IMG 8532

Під час офіційної церемонії святкування, яка проходила в приміщенні міської Ратуші, керівники міст-партнерів обмінялися вітальними словами. Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий привітав керівництво гміни Стшельце Опольське з 15 річницею співпраці: «Наші відносини ґрунтуються на взаємній повазі та взаєморозумінні, готовності допомогти та підтримати один одного», - наголосив Роман Крутий. Голова  подякував партнерам за щирість та висловив сподівання на подальше тісне співробітництво у міжнародній сфері.

 DSC0599

 

IMG 8172

 

 DSC0589

Керівники Тисмениччини, з нагоди свята вручили подяки, нагороди та пам’ятні подарунки керівництву гміни: нагрудні значки, з нагоди співпраці, прапори України, герби Тисмениччини, статуетки.

 DSC3722

 

 DSC0557

 

 DSC0558

 

 DSC3746

 

 DSC3750

Креативним подарунком української делегації стало фото прапорів - символів Стешелец Опольських та Тисмениччини, які відважний альпініст, житель нашого району, разом з однодумцями, взяв у подорож в Гімалаї (Непал). Так, вдалося показати символічну «висоту» значення міжнародної дружби та співпраці у сучасному світі. Вручив, матеріалізований задум, особисто голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

 DSC3793

Найкращі сторінки партнерства сторони відтворили у пам’яті присутніх за допомогою сучасних технологій: відео та слайд-шоу.

Особливо приємним стало відзначення польською стороною керівників Тисменицького району, які в різні роки протягом тривалого часу активно сприяли та підтримували співпрацю з міжнародними партнерами. Це – діючий депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач, депутат Тисменицької районної ради Руслан Фармус, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

IMG 8273

 

IMG 8168

 

IMG 8164

 

IMG 8286

 

 DSC0664

 

 DSC0711

 

IMG 8314

 

Заходи продовжилися у міському парку, де усі міжнародні делегації: українська, німецька та чеська взяли участь у святкуванні Днів Землі Стшелецької.

 

 DSC0766

 

 DSC0770

 

Щоб краще познайомити європейців з нашою культурою, традиціями, економічним та туристичним потенціалом, тисменичани розгорнули тематичний намет.

 

 DSC0828

 

IMG 8339

 

IMG 8340

 

 DSC0831

Оформлений в традиційно українському стилі, з усіма атрибутами старовинної Тисмениччини, він приваблював представників усіх націй, присутніх на святкуванні. Особливо припав він до душі етнічним українцям, вихідцям з різних куточків України, які тепер проживають в Європі. На такому символічному клаптику України проходило нагородження та відзначення кращих дитячих малюнків на тему «Рідний край очима дітей», відбувалася презентація інформаційних буклетів провідних підприємств нашого краю, цікавих автентичних закладів харчування району, демонстрація традиційних українських строїв, у які були одягнуті усі члени делегації, частування іноземців традиційними українськими стравами, які тут же готувала справжня українська господиня Галина Лаврук – шеф-кухар популярної у нас колиби «Козацький острів». Зі сцени лунали українські народні пісні, які учасники народного естрадно-інструментального колективу народного дому міста Тисмениця виконували під власний акомпонемент.

 DSC0835

 

 DSC0874

 

 DSC0878

 

IMG 8359

 

 DSC0839

 

 DSC0846

 

IMG 8374

 

IMG 8492

У такий оригінальний спосіб вдалося за короткий термін популяризувати Україну, познайомити присутніх з Тисмениччиною, переконати усіх, що наша держава багата унікальними традиціями, цікавою історією та має великий потенціал.

IMG 8384

 

IMG 8346

 

IMG 8368

Однією з визначальних спільних рис польського та українського народів є висока моральність, релігійність та вірність християнським традиціям. Тому, особливо приємною подією стала участь пароха церкви Св. Архистратига Михаїла (УГКЦ) м.Тисмениця отця Юрія Павлюка у спільному Богослужінні з ксьондзами костелу Св.Лаврентія. Молилися разом представники делегацій Федеративної Республіки Німеччина, Чеської Республіки, України (Тисмениччина), керівництво та громада гміни Стшельце Опольське. Під час Літургії, дітки мовами присутніх у храмі представників різних націй виголошували прохання-молитви до Господа за мир в Україні. Ця тема була ключовою у  проповіді отця Юрія Павлюка. А ще мовилося про підтримку, дружбу, співпрацю та європейське майбутнє України.

 DSC0938

 

 DSC0923

 

IMG 8422

 

 DSC0916

 

IMG 8390

 

IMG 8394

 

IMG 8485

 

IMG 8428

 

IMG 8525

 

Як керівник району, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий продовжує роботу у напрямку налагодження контактів з іноземними партнерами, «реанімує» стосунки, завдяки новому підходу та новій меті: «Переконаний, що Польща є надійним партнером для України, а гміна Стшельце Опольське – справжнім другом! Розвиваючи міжнародну співпрацю на місцевому рівні, робимо спроби органічно інтегруватися у європейське суспільство, наблизитися один до одного на рівні народів, націй, громад. Уже цього року планується реалізувати спільний міжнародний проект у економічній сфері. У подальшому, сподіваюся на партнерство у інвестиційному та туристичному напрямках. А це додатковий поштовх для розвитку громад нашого району, це шлях до успіху!»

 

Карта району

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода