• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Статті

24 вересня – засідання комісії з питань присудження районної Премії імені Романа Федоріва

IMG 545624 вересня 2020 року відбулось засідання комісії з питань присудження районної Премії імені Романа Федоріва (співголови – заступник голови районної ради Ігор Федоришин та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник).

IMG 5456 

В номінації “Художня література” на здобуття Премії було представлено Вероніку Грушецьку – студентку Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника (поетична збірка “Доторкнутись до душі”).

В номінації “Науково-публіцистична література” на здобуття Премії було представлено: Андрія Татарина – кандидата політичних наук (матеріали історико-краєзнавчого проєкту “Кость Левицький – доктор права, громадський та державний діяч”); Ігоря Любчика й Ігоря Угриновського (видання “Ляцьке-Шляхетське (Липівка) у світлинах”).

В номінації “Аматорське та музичне мистецтво” (музика, пісенний жанр, театральні вистави, теле- і відеофільми, концертні та радіомовні програми) прендставлено: аматорський хоровий колектив “Дзвін” народного дому м. Тисмениця (керівник Мирослава Василюк). Хоровий колектив є постійним учасником районних свят духовної пісні “Духова Криниця” та української народної пісні “Народної душі пісенні переливи”, автор театралізованого різдвяного дійства “Різдво в Тисмениці”; Павла Кавецького, учня Тисменицької школи мистецтв ім. Й. Княгиницького – учасника та переможця обласних і Всеукраїнських конкурсів юних виконавців та квінтету саксофоністів. Ансамблю духових інструментів; оркестр народних інструментів “Мереживо” Тисменицької школи мистецтв ім. Й. Княгиницького (керівник – Володимир Шотурма), функціонує як колектив впродовж 15 років.

У номінації “Образотворче та народне мистецтво” (фотомистецтво, живопис, графіка, скульптура, ткацтво, розпис, вишивка, декоративно-композиційний жанр, різьблення, гончарство) на здобуття Премії претендувала Олеся Гвоздецька (вишивка).

За підсумками обговорення та голосування лауреатами Премії імені Романа Федоріва стали: в номінації “Науково-публіцистична література” – Ігор Любчик, Ігор Угриновський в номінації “Аматорське та музичне мистецтво” – аматорський хоровий колектив “Дзвін”, у номінації “Образотворче та народне мистецтво” – Олеся Гвоздецька. 

IMG 5479

IMG 5487

IMG 5492

Комісією вирішено присудити заохочувальні премії: у номінації “Художня література” – Вероніці Грушецькій,  у номінації “Науково-публіцистична література” – Андрію Татарину, а в номінації “Аматорське та музичне мистецтво” – Павлові Кавецькому.

IMG 5496

Довідково

Премія імені Романа Федоріва заснована рішенням районної ради від 12 червня 2003 року. Районна премія імені Романа Федоріва є найвищою у районі відзнакою за вагомий внесок у розвиток літератури та мистецтва.

Премією відзначаються високохудожні твори літератури та мистецтва, які стали помітним явищем в мистецькому, духовному та культурному житті Тисменицького району, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять співвітчизників, пропагують духовну культуру, національну свідомість, патріотизм, традиції та самобутність українців і спрямовані на державотворення незалежної, суверенної, економічно і духовно багатої України, виховання в громадян почуття любові до Батьківщини, поваги до минулого і сучасності. На здобуття Премії висуваються кандидати, які є уродженцями, проживають чи працюють в Тисменицькому районі, а також автори, у творах яких висвітлюється історія, культура, суспільне життя району.

На здобуття Премії висуваються нові твори літератури та мистецтва, оприлюднені в завершеному вигляді не пізніше як за три місяці, але не раніше як за два роки до їх висунення.

Встановлюються Премії в таких номінаціях (по одній в кожній):

- художня література;

- науково-публіцистична література;

- аматорське та музичне мистецтво;

- образотворче та народне мистецтво.

До номінації “художня література” відносяться поезія, проза, літературний переклад, драматургія, гумор, твори для дітей і юнацтва.

До номінації “науково-публіцистична література” відносяться журналістика, публіцистика, краєзнавство та історія.

До номінації “аматорське та музичне мистецтво” відносяться музика, пісенний жанр, театральні вистави, теле- і відеофільми, концертні та радіомовні програми.

До номінації “образотворче та народне мистецтво” відносяться фотомистецтво, живопис, графіка, скульптура, ткацтво, розпис, вишивка, декоративно-композиційний жанр, різьблення, гончарство.

В перелічених номінаціях можуть встановлюватися заохочувальні Премії (по одній в кожній) без присвоєння звання лауреата та вручення Диплома і Почесного знака.

Особам, яким присуджено Премію, присвоюється звання “Лауреат Премії імені Романа Федоріва” і вручається Диплом, Почесний знак лауреата та грошова винагорода.

Карта району

Календар новин

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода